Güncel haberler, Son Dakika Haberleri, Spor haberleri, medya, dünyadan haberler, Sağlık haberleri, Yaşam, Magazin, Magazin haberleri, Sonda dakika Magazin haberleri, magazin, dedikodu, eğlence, istanbul, mankenler, ünlüler, gece, son dakika, flaş, frikik, skandal, bikini, gece hayatı

Türkçe Mirc ile Sohbet’in Tadına Varın

Türkçe mIRC programı Indir Türkiye resmi download(indirme) adresi TRmIRCİndir.Com‘dur. Türkçe mIRC bugün Türkiye’nin... 

726906_detay

Dert diz’Bolu

Ligde zirvenin uzağında kalan Beşiktaş, kupada da Bank Asya ekibi Bolu’ya elendi…22/03/12 09:54 Boluspor –... 

726933_detay

İstenmeyen SMS’lere ceza

Firmalar, tüketicinin iznini almadan reklam ve tanıtım içerikli SMS atamayacak 22 Mart 2012 Perşembe, 10:24:35 Tüketicilere... 

727133_detay

CHP’den 4+4+4 protestosu

Grup toplantısı halkla yapılacak… 22 Mart 2012 Perşembe, 17:33:01 Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), ’4+4+4′... 

726927_detay

Cudi’de operasyon devam ediyor

Şırnak’ın Silopi ilçesi Cudi Dağı eteklerinde teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada... 

597 views

Türkiye bir butik devlet değildir

Kategori : Güncel Haberler - Etiketler :, , - Tarih : 20 Mart 2012

Türk askerinin Afganistan’daki varlığıyla ilgili yorumlara Başbakan Erdoğan’dan yanıt
20 Mart 2012 Salı, 20:07:56

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov’u Başbakanlık’ta kabul etti. Görüşmenin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, Afganistan’da 12 askerin şehit olması ve Türk askerinin Afganistan’daki varlığıyla ilgili eleştirilere yanıt verdi. Erdoğan, şunları söyledi:

“İnceleme hala sürüyor. Bir tuğgeneral komutasında 12 kişilik bir heyet bir savcıyla bu çalışmayı yapmak üzere hemen anında Afganistan’a gönderilmişti. Olayla ilgili kaza kırım incelemesi devam ediyor. İlk bilgiler, helikopterin teknik bir arıza nedeniyle düştüğü yönünde. Rapor tamamlanınca bunu kamuoyuyla paylaşacağız.

“İSTİSMAR VESİLESİ YAPMAK DOĞRU DEĞİL”
Bazı şeyleri sıradan istismar vesilesi yapmak, hele hele bu olaylar üzerinden istismar vesilesi yapmak çok acıdır. Aynı helikopter ülkemizde de düşebilirdi. Şu anda bizim içinde olduğumuz NATO camiası var. Bu konseptin içinde TSK Afganistan’da bir görev yapmaktadır. Biz orada bulunduğumuz süre içinde operasyonel bir görev üstlenmedik. Lojistik görev üstlendik. Çatışmalar içinde de bizim şehidimiz bugüne kadar olmadı. Bu kaza ile bu durum başımıza geldi. Afgan halkının da bizim askerimize karşı bir sevgisi var. Afgan halkının her zaman bizim yanımızda olan bir yapısı var. Bizim de Afganistan halkıyla olan dayanışmamız söz konusu. Bu insanlar bizim zor günlerimizde varıyla yoğuyla bizimle beraber olmuş insanlar. Şu anda da TSK tarihi bir görevini yerinin getirirken aynı zamanda NATO konsepti içinde orada bulunmaktadır.

“ORDUMUZ SÜREKLİ ORADA KALACAK DEĞİL”
Bu nasıl oluyor da bir istismar vesilesi yapılıyor? Bizim ordumuz tabii ki orada sürekli kalacak değil. Ama bütün bu kararları biz TBMM’de alıyoruz. Bizden Türkiye’de siyaset yapan ya da bir şeyler yazanlar içine kapalı bir butik devlet mi istiyorlar? Türkiye bir butik devlet değildir. Türkiye, dünyaya açık, güçlü bir devlettir. Güçlü bir devlet olmanın gereği budur. Bunu yapmak gerekir. Birilerinin söylediği veya kendine göre oluşturduğu yol haritasına Türkiye Cumhuriyeti Devleti uymaz. Biz olması gerekeni yaparız. Hiçbir zaman küçük düşünmeyiz. Tabii ki büyük devlet olmanın da zaman zaman bedelleri vardır. Bu bedelleri de kimse görmezden gelemez. Şu anda 12 şehidimiz görüldüğü gibi operasyonda değil kazada, velev ki operasyon neticesinde de olabilir veya herhangi bir saldırı neticesinde de olabilirdi. Ama olmadı. Şu anda bölücü terör örgütü ile mücadelede şehit vermiyor muyuz?”

7 views

Yorum Yaz
Ad Soyad :
E-mail :
Yorum :